X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לרומא טיסות לרומא מלונות ברומא מלונות ברומא מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים ברומא סיורים ברומא הופעות ברומא הופעות ברומא כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

פסחא ברומא - Easter in Rome

שווקי פסחא ברומא

בערים רבות ברחבי אירופה, חג הפסחא אותו יחגגו מיליוני מאמינים ב- 21 לאפריל 2019 נחשב אטרקציה של ממש לתיירים ולמקומיים כאחד. החג הנוצרי-קתולי הזה, המציין את תחייתו של ישו ובמידה מסוימת את תחילתו של האביב, כולל אירועים שונים המתקיימים סביב השעון. חלק מרכזי בתמונת החג הם שווקים, הנפתחים בלוקיישנים המבוקשים או היפים ביותר ביעד. אבל האם זהו המצב גם ברומא, בירת איטליה? בסקירה הבאה נציג לכם את תוכנית חג הפסחא ברומא, אשר שווקי פסחא ברומא הם חלק ממנה.  

חג פסחא בעיר רומא

חג אביב ברומא

רומא בחודש אפריל, ריח האביב נישא באוויר והעיר מתעוררת מתרדמת החורף. בתי הקפה בוטיק בכיכרות העיר מתמלאות באנשים וחנויות הג'לטי (הגלידה האיטלקית) מציעות שלל טעמים חדשים. זאת תקופה נהדרת לבקר ברומא - העיר רגועה, מקושטת לקראת חג הפסחא והתורים באתרי התיירות קצרים.

השווקים (הקטנים) של רומא

יש ערים באירופה בהן נפתחים בחג הפסחא שווקי ענק, שהופכים למוקד בילוי ועליה לרגל של המקומיים והתיירים המבקרים בעיר. אפשר לטעון שבמידה מסוימת התמונה ברומא היא מעט "צנועה" יותר. לא ידוע לנו על שוק מרכזי בסטנדרטים של ערים אירופאיות אחרות, אבל בהחלט אתם צפויים להיתקל בכמה שווקים קטנים יותר - שווקי בוטיק בעיקר בסמוך לכיכרות העיר המפורסמות: פיאצה דל פופולו (Piazza del Popolo), פיאצה נבונה (Piazza Navona) ועוד.

באופן כללי רומא בימי חג הפסחא נוטה להיות עמוסה פחות מאשר בערים אחרות, או אפילו בתקופות שונות על גבי לוח השנה. זאת בשורה נהדרת למטיילים שרוצים להגיע לרומא בתקופה יחסית רגועה וליהנות מאווירת החג - שהרי רומא היא אחד המוקדים העיקריים באירופה לחגיגות הפסחא.

העיקרון עם זאת הוא דומה: בשווקי חג הפסחא תוכלו למצוא קודם כל שורה ארוכה של פריטים ברוח החג, דוגמת מתנות או מזכרות, פריטי אומנות מיוחדים וכן הלאה. נקודת המוצא היא שהפריטים האלו הם לרוב מיוחדים יותר ממה שתוכלו למצוא באופן "שגרתי" בחנויות רומא ובדוכנים למיניהם. לצד זה אתם יכולים לצפות למצוא בהם שלל אפשרויות אחרות לקניות, דוגמת כלי אוכל ובית, בגדים, צעצועים, משחקים וכן הלאה.

כך או כך אתם צפויים להיתקל באווירה מיוחדות בשווקי חג הפסחא ברומא, כמו בימי החג כמכלול. זוהי לא רק התחושה החגיגית של המקומיים, אלא גם הרגשת החופש שאפשר אולי לייחס לבואו של האביב. חודשי האביב נחשבים בעיני רבים לאטרקטיביים במיוחד לביקור ברומא. הגעה לעיר בתקופת חג הפסחא עשויה להסביר לכם מהן הסיבות לכך.

אוכל כחלק בלתי נפרד מהבילוי

רומא, כמו איטליה כולה, ידועות בפן הקולינרי המשובח שלהן: למעשה, המטבח האיטלקי הוא אחד האהובים בעולם. מאפיין נוסף של שווקי חג הפסחא בעיר הוא דוכני האוכל, המאפשרים לכם להיחשף למטעמי המטבח המקומי – המחיר לרוב זול יותר מאשר במסעדות עצמן. לצד המטעמים האיטלקיים המוכרים, אתם בהחלט עשויים למצוא ייצוג גם למנות המגיעות ממטבחים שונים ברחבי העולם.

מכיוון שרוב המסעדות ברומא סגורות בימי החג, אתם בהחלט יכולים ליישר קו עם מה שעושים רבים מהמקומיים: פיקניקים באחת הפינות הירוקות או הפארקים שרומא ידועה בהם. הקפידו להצטייד מבעוד מועד במאכלים, קחו עמכם את הציוד הדרוש (מחצלת למשל) וציינו את החג באחת הדרכים הרומנטיות יותר שאפשר לחשוב עליהן.

כך מתכננים זאת נכון

סביר להניח שאתם מגיעים לרומא על מנת לבקר בכל האתרים התיירותיים המוכרים (הרבים) שהיא מציעה עבורכם. כמו: הקולוסיאום (Colosseum), פיאצה די ספאניה (Piazza di Spagna), מזרקת טרווי (Trevi Fountain), הפנתאון (Pantheon) וכד'. מהבחינה הזו התמונה בימי חג הפסחא נוטה להיות שונה, כאשר שעות הפתיחה של חלק מהמקומות נותרות קבועות – אבל של אתרים אחרים משתנות. יש גם אתרים אשר נסגרים בימי החג, דוגמת המוזיאונים של הוותיקן (Vatican).

העצה שלנו אליכם היא לבדוק מה צפוי לגבי כל אחד מהאתרים שאתם עתידים לבקר בהם בימי החג, ולתכנן את הטיול על פי השינויים האלה. כך למשל אם המוזיאונים בוותיקן סגורים בימי ראשון ושני בתקופת החג, כפי שקורה בפועל, תכננו את הביקור בהם ליום שלפני החג או זה שאחריו. בדרך זו תוכלו למצות את המקסימום מהביקור, ובעיקר להימנע מאתר תיירותי מבוקש שלא תוכלו להכניס לתוכניות הטיול שלכם.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: