X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לרומא טיסות לרומא מלונות ברומא מלונות ברומא מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים ברומא סיורים ברומא הופעות ברומא הופעות ברומא כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

מדריך למטייל הישראלי ברומא

רומא אימפריה של תיירות

העיר רומא היא מרכז תיירותי למטיילים מכל קצוות העולם. בכתבה מדריך למטייל הישראלי ברומא תמצאו מידע מורחב אודות המקומות התיירותים ביותר הרומא. הקולוסאום, הפיאצה דלה קווירינאלה, שער טיטוס, הפנתיאון, גבעת הקפיטול, קריית הוותיקן וכן פסלים ברומא

אחד ממבני האימפריה הרומית שנשתמרו בחלקם הוא הקולוסיאום - אתר חובה למבקרים בעיר. זהו הקיר החיצוני של האמפיתיאטרון  המפואר שנותר מימי האימפריה , בו נהרגו אלפי גלדיאטורים ומיליוני חיות. הקולוסיאום  נבחר  לאחד משבעת פלאי תבל.

מהפיאצה היוצאת מהקולוסאום ממשיכים לפורום - המרכז של העיר העתיקה של רומא  שבנייתו נמשכה כ-900 שנים. בימי הזוהר של האימפריה הרומית היה הפורום שוקק והומה אדם. מהפורום, אפשר לעלות אל גבעת פאלאטינו, אל הארמונות שבנו אז עשירי המקום. עוד משהו מדהים שיש ממנו הרבה בסביבה הם המערות הנסתרות ושרידים של מקומות ציבוריים כמו זירות שהתקיימו בהן קרבות, שרידי מסלולי מרוצים ועוד.

שרידי רומי העתיקה
שרידי רומי העתיקה

כל המידע למטייל ברומא

שער טיטוס הממוקם בפורום הוא שער ניצחון שהקדיש הקיסר דומיטיאנוס לאחיו טיטוס בשנת 82 לספירה, כשתים עשרה שנים לאחר הניצחון על היהודים במרד הגדול.

הפנתיאון  ששופץ על ידי הקיסר אדריאנוס בשנת 120 לספירה הוא יצירה אדריכלית מושלמת. זהו מבנה בצורת כיפה היושבת על עמודים יפיפיים, שלמרות שנשדדו שכיות החמדה שלו במהלך הדורות הוא עדיין רב רושם.

בגבעת הקפיטול המשקיפה אל הפורום נמצאו פעם מוסדות השלטון של רומי העתיקה. כאן נמצאות פיאצה דל קמפידוליו, פאלאצו דיי קונסרבאטורי, פאלאצו דיי סנאטורי ופאלאצו נואובו. בשניים מהארמונות ממוקמים כיום מוזיאוני הקפיטול ובהם אוספי פסלים קלאסיים.

מרומא של ימי הביניים והרנסנס נותרו אתרים רבים שההכרחי לביקור בהם היא  פונטנה דה טרבי היפיפייה, אולי היפה ביותר ברומא, ובודאי אחת האטרקציות המרכזיות לתיירים רבים שלא מפספסים את ההזדמנות ליהנות ממנה ומפסלי השיש המדהימים והמרשימים שמפארים אותה. 

האגדה הרומאית מספרת, שכל מטבע שתזרקו למים יבטיח את שובכם לעיר הנצח. פיאצה נבונה  היא כיכר יפיפייה בעיצוב ברוקי. הכיכר  בנויה בצורת אליפסה ונבנתה על חורבות אצטדיון שנבנה במקום לפני 2000 שנה בידי הקיסר דומיטיאנוס. הכיכר מוקפת כיום מסעדות ובתי קפה והומה תושבים ותיירים.

מפיאצה דלה קווירינאלה מתגלה המראה המרהיב של רומא ושל הבזיליקה די סן פיטרו. בפיאצה ברבריני ניצבת מזרקה נוספת, מזרקת הטריטונים המרשימה.

יש גם אתרים רבים בני 200 שנה כמו  פיאצה דל פופולו (כיכר העם) השוכנת בין שתי כנסיות תואמות  והמדרגות הספרדיות המקשרות בין פיאצה דל ספניה לכיכר טריניטי דל מונטי.

הוותיקן כל המידע למטייל הישראלי

הוותיקן הוא שמה המלא של מדינת קריית הוותיקן העצמאית שבתוך רומא. המבנה המרכזי של הוותיקן הוא בזיליקת פטרוס הקדוש והוא למעשה הכנסייה הגדולה ביותר והחשובה ביותר לקתולים.

בוותיקן נמצא ארמון האפיפיור ובארמון נמצאת הקפלה הסיסטינית והיא משמשת מקום לטקס הקונקלווה, שהוא טקס בחירת האפיפיור.

מוזיאון הוותיקן מתחלק למספר מוזיאונים ובהם מוצגים אוספי האמנות והפסול של הכנסייה הקתולית. היצירות המוצגות הן מתקופות שונות לרבות אמנות בת ימינו.

ברומא, בנוסף על מאות מסעדות הפסטה והפיצה, נפתחו לאחרונה מסעדות המקפידות להכין אוכל משובח המבוסס על גידולי האזור הפורה של רומא. חובבי גלידה, ה"ג'לטו" האיטלקית, ירגישו ברומא שהגיעו לגן עדן. במסורת מפוארת הנמשכת עוד מימי רומא העתיקים מקפידים הרומאים לייצר ג'לטו בעבודת יד עם פירות טריים  וחומרי גלם משובחים.
 

נוף הנשקף מגבעות העיר העתיקה של רומא
נוף הנשקף מגבעות העיר העתיקה של רומא
 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: