חגיגות יום הולדת לרומא - Rome's birthday

העיר רומא חוגגת יום הולדת

מדי שנה בתאריך 21 באפריל חוגגים באיטליה יום הולדת לעיר רומא. האיטלקים הם חובבי חגיגות, קרנבלים ואירועים ולכן יום הולדתה של רומא לא נמשך על פני יום אחד אלא על פני ארבעה ימים שלמים של חגיגות, תהלוכות, מצעדי אבירים, גלדיאטורים ושאר דמויות ססגוניות.

במהלך חגיגות יום הולדת לרומא (April 21, Rome's birthday) משוחזרים ברחובות קרבות בין גלדיאטורים, נערכים משתאות מלאי כל טוב  כפי שרק הרומאים, הידועים כנהנתנים לא קטנים, ידעו לארגן. תהלוכת הרחוב העוברת בכל רחובותיה של העיר העתיקה נחשבת לאחת התהלוכות הגדולות והצבעוניות בעולם.

זה היום בו תוכלו לראות את רומא המלאה ייחוד בכל ימות השנה מיוחדת עוד יותר, כאשר גבעת אוונטין מוארת כולה לפידים העוטפים אותה באור מיוחד וחמים ואת השמים יכסו אורות צבעוניים של זיקוקי דינור.

תהלוכת לוחמי רומא העתיקה
תהלוכת לוחמי רומא העתיקה
מזל טוב ליום ההולדת ה- 2755...

אם אנחנו מתרגשים מכך שהמדינה שלנו נמצאת בעשור השביעי לחייה, תארו לכם מהן 2755 שנים... האיטלקים רואים את הולדתה של רומא ביום בו נולדו התאומים רומולוס ורמוס אשר הושלכו על  גדותיו של נהר הטיבר ואומצו על ידי זאבה שטיפלה בהם וגם היניקה אותם. המקום בו נמצאו הוא בצפון מערב גבעת הפלטין. כשגדלו בחרו להקים עיר חדשה.

הולדת רומא על פי המסורת היא ב- 21 באפריל שנת 753 לפנה"ס. מאז מים רבים עברו בטיבר ורומא הפכה לאימפריה עצומה שהגיעה לאזורים רבים באירופה ומעבר לה והשפיעה רבות על התפתחות האנושות במגוון תחומים:  ארכיטקטורה, מדע, תרבות ועוד.

את כל אלה ועוד תוכלו לראות במוזיאונים הרבים ובאתרי הארכיאולוגיה של רומא שיהיו פתוחים במהלך פסטיבל חגיגות יום ההולדת לרומא ללא תשלום. פסטיבל חגיגות יום ההולדת לרומא מרתק אנשים רבים מכל רחבי איטליה, מרחבי אירופה והעולם. בימי החג מבקרים ברומא מעל 200000 איש!

ארבעה ימים של חגיגות לעיר קסומה

רומא היא עיר מלאת קסם בכל ימות השנה, אך במהלך חגיגות יום ההולדת לרומא היא קסומה עוד יותר. האתרים העתיקים כמו הקולוסאום והפנתיאון, או אתרים אחרים כמו מזרקת הטרווי, המדרגות הספרדיות, הפורום הרומאי וגם גבעת הקפיטול לובשים בימים אלה בגדי חג, מוארים בשלל אורות, מלאים המוני מבקרים וגם בתחפושות של אבירים, חיילים ועוד המחזירים את כולם אל ימים אחרים בהם רומא היתה אימפריית ענק השולחת לוחמים אל מקומות רחוקים ומנהלת קרבות גלדיאטורים בכדי לבדר את הקיסר.

בנות רומא העתיקה במהלך חגיגות יום ההולדת
בנות רומא העתיקה במהלך חגיגות יום ההולדת
 

כתבות שאולי יעניינו אותך